سوالات متداول

 • در خصوص عدم نتیجه مثبت در انجام واکسیناسیون در برخی مراکز این سوال مطرح می شود که آیا تشخیص درست در خصوص بیماری کوکسیدیوز و یا تشخیص های افتراقی دیگر چون آنتریت نکروتیک می باشد وجود دارد یا خیر؟

  برای تشخیص قطعی بیماری کوکسیدیوز از سایر بیماری های مشابه چون آنتریت نکروتیک می توان از روش های دقیق آزمایشگاهی مثل PCR استفاده نمود که به دلیل عدم وجود چنین روشی در کشور بایستی حتما توسط متخصص طیور تشخیص صورت گیرد.

 • آیا می توان در سنین پایین تر از 3 روزگی از واکسن لیواککس استفاده کرد؟

  بله – به دلیل مصرف کمتر آب در سنین کمتر از 3 روزگی جوجه ها را می توان در سن 1 روزگی به روش اسپری واکسینه نمود که بر طبق گزارش ها بهترین و موثرترین روش موجود در واکسیناسیون می باشد.

 • چگونه می توان در گله های گوشتی از بیماری کوکسیدیوز جلوگیری کرد؟

  کنترل کوکسیدیوز را در چند عنوان می توان مورد بررسی قرار داد: بهداشت ، ژنتیک و واکسن که بهداشت شامل تمیز کردن و ضد عفونی کردن کامل مرغداری و سالن ها بعد از تخلیه مرغداری و رعایت نکات بهداشتی و تهویه در مرغداری در طول دوره ی پرورش گله و جلوگیری از رطوبت بستر می باشد . (روش all in , all out )
  همچنین استفاده از آبخوری های پستانکی می تواند موثر باشد و در نهایت واکسیناسیون به موقع جوجه ها که واکسن های زنده و تخفیف حدت یافته شامل تمام گونه های مهم آیمریا است که در آب آشامیدنی و همچنین به روش اسپری تجویز می گردد.

 • شرکت هزار طب تهران در چه زمینه ای فعالیت می نماید؟

  در زمینه واردات واکسن و داروهای دامپزشکی

سوال خودتان را ارسال کنید

لطفا کد زیر را وارد کنید :